Abant Töb , Aralık 2014

LOME Adı Soyadı: 
Berfin Özçelik
Yerel Birlik: 
Abant İzzet Baysal Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Dönem 1 lere pratik sınavların işleyişi ve tanıtımı , uzmanlık günleri için hoca sunum , işaret dilinin görüşmeleri
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
İşaret dilinin görüşmeleri tamamlandı.Hocanın ikinci dönem programı açıklanınca bana tekrar dönüş yapılacak. Uzmanlık günleri için hocayla görüşüldü ancak ikinci dönem başlamamız gerektiğini söyledi ( bu hafta seminerler var hocaların bireysel , haftaya zaten yarıyıl tatili) . Ayrıca ' BİZ NAPIYORUZ KÇG' si olarak tıp eğitimi sözlüğü yayınlandı.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Adımlar atıldı taslak net ama gerçekleştirme malesef ikinci döneme kaldı
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
Engelliler günü için video çektik . Aıds etkinliği , İnsan hakları günü etkinliği , 3.bölge tanışma toplantısına ev sahipliği ettik. Diyabet etkinliği
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Bölgesel tanışma toplantısına abant töb olarak ev sahipliği yaptık. Bunun hazırlık süreci maalesef birşeyleri ertelemeye neden oldu. Dönem1lere pratik sınavı tanıtımı yapacaktım fakat onların daha anatomi histoloji vs lab derslerini almaya başlamamaları bu fikrimi erteletti. Gördüklerinde daha faydalı olacağını düşünüyorum. Uzmanlık hoca sunumları için hocalarla görüştüm fakat bu haftamız dönem1ler için iletişim haftası olarak geçiyor ve sadece iletişim dersleri alınıyor. 3 lerin de komite yakınlığı nedeniyle katılımı sağlayamayacaktık.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
pratik sınavı tanıtımı, hoca sunumu , tıp eğitimi ağacı
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
Öncelikle Nome olmuş yazmak istiyorum buraya :) Nome asistanlarıyla alakalı sorun göremiyorum ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Genel olarak utetle alakalı bir sorunum yok , herhangi bir sıkıntıda çözüm yolu üretiyorlar ve yardımcı oluyorlar. Direktörler için de herkesin bir şeyler yapmaya çalıştığını söyleyebilirim ama maalesef bazen imkanlar el vermiyor.İkili ilişkilerin daha güçlü olması , kardeş lome kavramının amacına ulaşması gerektiğini düşünüyorum.