Afyon Kocatepe, Aralık, 2014

LOME Adı Soyadı: 
Tutku Duman
Yerel Birlik: 
Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Bu ay içerisinde Sınavlara Hazırlık-Ders Çalışma-Zaman ve Stres Kontrolü temalı bir tıp eğitimi paneli hazırlamayı planlamış hatta bir önceki raporumda da buna yer vermiştim. Genel olarak asistanlarımı kulübe ve SCOME'ye hazırlayıp bu konuda onları heveslendirmek-bilgilendirmek de primer amaçlarım arasındaydı.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
Asistanlarımla toplantılar yaptım ve planladığım panelle ilgili yerelimdeki diğer arkadaşlarım ve çeşitli anabilim dallarından hocalarla görüşmelerde bulundum. Tıp ve Psikoloji Küçük Çalışma Grubu ile toplantılara katıldım. SCOME aylık skype toplantısına katıldım.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Hayır ne yazık ki düşünmüyorum. Panel konusunda ilk anda belirlediğim ve gidip görüştüğüm hocaların büyük bir çoğunluğundan farklı sebeplerle olumlu bir geri dönüş alamadım. Bu süreçte yerelimdeki diğer takım arkadaşlarımın meşgul olduğu Göller Bölge Toplantısı ev sahipliği dolayısıyla haklı olarak onlardan da pek yardım alamadım. Sonraki dönemde tekrar başka hocalarla konuşup ayarlamalar yapmaya çalıştığımdaysa yakın sınav tarihleri ve etkinliği gerçekleştirecek uygun zaman dilimi bulamama sıkıntısından dolayı paneli şubata ertelemek zorunda kaldım. Bu mecburiyeti etkinliği genişletip geliştirme konusunda bir avantaja dönüştürmeyi düşünüyorum.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
Tıp Eğitimi Sene Ortası Buluşması/ 3-4 Ocak 2015
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Ayın başında asistanlarımı seçtiğimde 3 kişiyle yola çıktım fakat asistanlarımın katıldığı ilk yerel toplantıdan sonra bir asistanım ekipten ve kulüpten ayrılmak istediğini söyledi. Bu olay ve ardından gelişen panel sorunları kendimi başarısız hissetmeme sebep oldu ve beni ister istemez umutsuzluğa ardından da motivasyon kaybına itti. Fakat katıldığım(iyi ki katıldığım) sene ortası buluşması bana bir bakıma pes etmemem ve önüme çıkan engellere yenilmemem gerektiğini hatırlattı. Bu konuda beni kendime getiren herkese ve motive edici tüm etkinliklere teşekkürler ! Asistan konusunda ise sene ortası buluşmasında alınan kararlar doğrultusunda arttırdığımız tanıtımlar ve yerel duyuruları sayesinde yeni başvurular almaya başladım ki bu da beni oldukça mutlu etti.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
Tıp Eğitimi Paneli SCOME'nin birlikteki yeri tanıtım toplantısı Tıp ve Psikoloji KÇG anketi "Biz Ne Yapıyoruz?" KÇG sinin hazırladığı Tıp Eğitimi Sözlüğü tanıtım ve dağıtımı
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
Birçoğuyla yeni tanışmama rağmen hepsi bana karşı çok kibar ve yardımsever yaklaştı. Tüm sorularımı cevaplama ve tüm sorunlarımı aşma konusunda bana ellerinden gelen desteği göstereceklerine beni inandırdılar ve onlara sonsuz güvenmemi sağladılar. Kendi çalışma kolum dışında diğer çalışma kollarının etkinliklerini de elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım.