Ankara, Aralik, 2014

LOME Adı Soyadı: 
Ceren Utku
Yerel Birlik: 
Ankara Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Bu ay icerisindeki hedefim iki elin sesiydi.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
Bu ay icindeki gorusmelerimizin planlandigi gibi gitmemesi ve sonra da araya sinav donemimin girmesi sebebiyle yapacagim etkinliklerin ayarlanmasini saglamaya calistim ve gidisatina yon verdim.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Iki elin sesi hedefimdi, fakat halk egitim merkeziyle gorustum kontenjan ve ders saati konusunda orta bir yol bulunamadigi icin halk egitim merkezinden daha farkli bir yol cizmem gerektigini dusundum. Hedefim yon degistirmis oldu ve ben ilk hedefime ulasamadim maalesef.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
Yerelimizde TurkMSIC egitim kampi duzenlendi ona katildim. Ve bir de Tip Egitimi Sene Ortasi Bulusmasi tabii ki.
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Evet ugradim cunku halk egitim merkezi bekledigim gibi degildi. 120 saat cok fazla ben kendi okulumda devamliligin saglanabilecegini dusunmuyorum. Bu nedenle ben de dekanimiza bu konuyu actim ve bana kendisinin de hastane personeline boyle bir sey yapmak istedigini ve bana destek olabilecegini soyledi. Fakat suanda kesinlesmis tam bir etkinlik sureci yok ortada.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
Dedigim gibi dekanlikla beraber isaret dili egitimi yapmaya calisacagim. Onun disinda Trt'de spor programi sunucusu ve ayni zamanda egitime gonul vermis Fulya Akbuga'ya kendisinin zaten TED bunyesinde vermekte oldugu Sunum Becerileri ve Diksiyon dersini bizim okulumuzda da verip veremeyecegini sordum. Kendisi gayet olumlu yaklasti, 2. Donem ondan haber bekleyecegim bir aksilik cikmazsa yerelimizde yapacagiz.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
Hepsi cok tatli:*
Eklemek istedikleriniz: 
Bu olay harika olmus ama bence sifreyi girdikten sonra sayfa kapanmadigi surece hesaptan cikmamali ya da beni hatirla falan tarzi bir sey olmali. Raporu 3 kez yazmak zorunda kaldim cunku :(