Celal Bayar, Aralık, 2014

LOME Adı Soyadı: 
Aylin Yıldız
Yerel Birlik: 
Celal Bayar Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Yapmayı planladığımız etkinliklerde aşama kaydedebilmek. Dönem 1'lerdeki ve diğer dönemlerdeki ilgili arkadaşlarımızın Tıp Eğitimi'ne olan ilgilerinin devamını sağlamak.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
Çeşitli sohbet ortamları oluşturarak alt ve üst dönem kaynaşması ve sorun paylaşım forumları oluşturduk. Etkinlik ve aktivite fikirleri paylaşıp olumlu ve olumsuz geri bildirimler alarak kat üstüne kat çıktık. Yeni fikirler dinledik ve uygulamaya geçirmek için harekete geçtik. Yerel Birliğimizden Zekiye Karagözler "Alt Yapı Hayat Kurtarır" KÇG çalışmalarında görev alırken ben de "Hekimlik Sanatı" ve "Tıp ve Hukuk" KÇG çalışmalarına katıldım. Tıp Eğitimi Dergisi Takımı'na seçildim. 20 Aralık'ta Manisa TOG ile birlikte büyüklerimizi ziyaret etmeye huzur evine gittik. 8 Ocak'ta 15-20 kişilik bir öğrenci grubu olarak hastanemizde kalan lösemili miniklerle vakit geçirdik. Yeni yılda onlara yeni umutlar aşılamayı hedefledik. 9 Ocak'ta da içinde bulunduğumuz Beyaz Baston Haftası sebebiyle 20-25 kişilik bir grupla görme engelli kardeşlerimizi ziyaret etmeye Manisa 6 Nokta Körler Derneği'ne gittik. Fazlasıyla olumlu karşılandık. Bizlerle yaşadıkları sorunları ve doktorların tutumlarıyla ilgili de yaşadıkları problemleri anlattılar ve hep birlikte Tıp Eğitimi'nin yanında vicdanı zekası yüksek ve kendini de eğitebilmiş bir doktor olarak yetişebilmenin kıymetinin bilincine vardık.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Kişisel sebeplerim dolayısıyla her şeyi ayarlamış olmama rağmen Yarıyıl Toplantısı'na katılamadım ve bunu bu ayki hedeflere ulaşma noktasında büyük bir eksiklik olarak görüyorum.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
8 Ocak- Yeni Yıl Yeni Umutlar 9 Ocak-6 Nokta Körler Derneği Ziyareti Hekimlik Sanatı, Tıp ve Hukuk KÇG Üyeliği Tıp Eğitimi Dergisi Takım Üyeliği
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Pozitif eleştiri yapabilmek kadar eleştiriyi olumlu karşılayabilmek de önemlidir. Bu ay bu sözü sıkça kendime hatırlattım. Motivasyon kaybı anlık yaşadığım bir durum sonrasında enerjimi tekrar toplayabiliyorum.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
9 Şubat Pazartesi günü Diksiyon kursumuza başlıyoruz. SHÇK ziyareti planladık ve uygulayacağız. Sunum becerilerimizi arttırmak adına kendi aramızda küçük bir sunum grubu oluşturup faaliyete başlayacağız. Geçtiğimiz dönem bölümümüzdeki Genetik kulübü bu uygulamayı başlatmıştı biz de deneyelim istiyoruz. Şimdilik bu kadar gibi gözükse de yarıyıl tatiline rağmen bu kadarla kalmayacağız:)
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
Toplantı planlanırken özellikle bölge toplantılarında yerellerdeki üyelerin sınav tarihleri de göz önünde bulundurularak "yapalım bitsin" anlayışıyla değil de maksimum katılım ve verim hedeflenerek planlama yapılmasının çok daha efektif sonuçlar doğuracağına inanıyorum.
Eklemek istedikleriniz: 
Bu forma "yaptığınız etkinlikler" kısmından sonra "yapamadığınız etkinlikler ve nedenleri" şeklinde bir bölüm eklemek bizlerin de arkadaşlarımızın yaşadığı sorunlardan ve hatalardan kendimize pay biçmemizi sağlayacaktır diye düşünüyorum. Groucho Marx'ın sevdiğim bir sözü var sizlerle de paylaşayım. "Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar çok zamanımız yok." TIP EĞİTİMİYLE KALIN:)