Cumhuriyet, Aralık, 2014

LOME Adı Soyadı: 
Melike KOYUNCU
Yerel Birlik: 
Cumhuriyet Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Nasıl Ders Çalışılır etkinliğini düzenlemek ve Tıp eğitimi ağacı oluşturmaktı.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
Bu ay tıp eğitimiyle alakalı etkinlik/aktivite yapamadım.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Yerel bazında hayır. Nasıl ders çalışılır etkinliği için talep olduğunu görünce düzenlemek istedim fakat katılımcı olmadı. bu da hedefime ulaşamadığımı gösteriyor. Hekimlik sanatı ile tıp ve hukuk kçg lerinde ise yapmaya devam ettiğimiz araştırmalar sayesinde yeni şeyler öğrendim. Bu da kendi açımdan güzel kazanımlara ulaştığımı düşünüyorum.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
1 Aralık Dünya AIDS Günü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için İşitme engelliler okuluna ziyaret, 14 Aralık Değişim Sınavı
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Sene başında ileride böyle bir etkinlik düzenleyeceğiz şeklinde söylediğimizde olumlu dönüşler aldım ve güzel sonuçlar alacağımızı düşünmüştüm. Etkinlik için her şey ayarlandı fakat komik olan şu; katılımcı olmadı. Bu beni çok demotive etti. Yerelimle nerede hata yaptığımızı konuştuk ve bir sonraki etkinlikte daha dikkatli olma kararı aldık. Ayrıca planları yaptığımda ya dönemlerden birinin sınavları yaklaşıyor ya da diğer alt komitelerin etkinlikleriyle çakışıyor. Bunu da aşabilirsem çok daha güzel olacak.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
İntern söyleşisi yapmayı düşünüyorum.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
Çalışma kolu direktörlerim işlerini gayet güzel yürütüyorlar. Nome asistanımız, sorumlu olduğu yerel direktörleriyle iletişimimizin daha iyi olabileceğini söylemişti ki bence de öyle olmalı. Olur diye de düşünüyorum. Nome zaten iyi.