Trakya, Aralık, 2014

LOME Adı Soyadı: 
Canan Gizem Gündoğdu
Yerel Birlik: 
Trakya Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Türk Tıp Öğrencileri Birliğinin sloganı olan ' Bir tıp öğrencisinden daha fazlası' ve çalışma kolumuzun amaçlarından biri olan 'hekim kalitesini arttırmak' yolunda etkinlik düzenlemek, katılımcılarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
13-14 Aralık 2014 tarihinde Psikiyatrik Hastalıkların Nörobiyolojisi adlı etkinliği okulumuzda gerçekleştirdik.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Sayın Yrd.Doc.Dr. Oytun Erbaş'ın renkli, interaktif sunumu ve değerli katılımcılarımızın sorularıyla verimli iki gün geçirdik. 178 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğimiz, sertifikaların sahiplerini bulmasıyla son buldu. Çok güzel geri bildirimler aldık. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte katılımcılarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Yrd.Doc.Dr Oytun Erbaş Hocamızın bilim adamı kişiliğinden, deneyimlerinden tüm katılımcılarımız çok etkilendi. Kendilerini neler yapabilecekleri yönünde sorgulama fırsatı buldular. Temel tıp eğitimi alan katılımcılarımızın yanında, okulumuzda psikiyatri bölümünde uzmanlık yapan asistanlardan da ilgi gördük. Birçok arkadaşımız hocamızın bir diğer sunumu olan Aşkın Nörobiyolojisi'ni de okulumuzda gerçekleştirmemizi istedi.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
3-4 Ocak Tıp Eğitimi Yarıyıl Toplantısı 30 Aralık Yeni Yıl Kutlaması 20-21 Aralık Marmara Yerel Birlikleri Bölge Toplantısı 14 Aralık TurkMSIC Yurtdışı Staj ve Araştırma Değişimi Sınavı 11 Aralık İnsan Hakları Paneli 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Etkinliği Okulumuzda gerçekleşen haftalık Türk Tıp Öğrencileri Birliği Üye Toplantıları
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Okulumuzun sınav sistemi gereği her ay aldığımız kurulun vizesi ya da final ve uygulama sınavı oluyor. Sınav haftalarında yoğunluktan dolayı motivasyon kaybı yaşıyoruz.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
Okulumuzdaki tüm dönemlerde okuyan öğrencilere küçük bir anket yaptık. Amacımız en çok istenen uzmanlık alanlarını tespit etmekti. Anket sonuçarına göre en çok oyu Kalp Damar Cerrahi ve arkasından Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi aldı. Biz de bu alandaki hocalarımızla söyleşi yapmak istiyoruz. Karşılaştığımız ilgiye göre diğer bölümler hakkında da söyleşi yapıp yapmayacağımıza karar vereceğiz.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
Geçtiğimiz hafta düzenlenen Tıp Eğitimi Yarıyıl Toplantısı sayesinde Scome ailemi yakından tanıma fırsatı buldum. Ulusalda katıldığım ilk etkinlik olmasına rağmen tüm aileyi tanımaktan ve Scome ruhunu yakından hissetmekten mutluluk duydum. Nome ve Nome Asistanlarının yaptıkları çalışmalarda ne kadar özverili ve başarılı olduklarını görmek de motivasyonumu oldukça arttırdı.