GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ-SUNUM VE ÖTESİ

Gaziantep TÖB Tıp Eğitimi gönüllüleri olarak iletişimin ve sunum yapma yeteneğinin hekimin hayatında büyük ve önemli bir yer tutacağını ve kendimizi bu konuda geliştirmemiz gerektiğini düşünerek buna yönelik "sunum ve ötesi " isimli etkinliğimizi planladık.

Gönüllülerimiz ilgi alanları olan konular hakkında konuştuğumuz ve örnekler izlediğimiz doğru sunum tekniklerini göz önüne alarak sunumlarını hazırladılar.3 gruba ayrıldık ve şu ana kadar 3 grubumuzdan 12 arkadaşımız bilimden spora farklı konular hakkında sunumlarını yaptılar.Ardından sunumu izleyen arkadaşlarımızla beraber değerlendirmeler ve yapıcı tavsiyelerde bulunduk.

Ardından arkadaşlarımızı bir sürpriz bekliyordu! Haberleri olmadan hazırladığımız rastgele konuları kura ile çektiler ve 10 dakikalık hazırlanma süresinin ardından 1 er dakikalık 2. sunumlarını yaptılar.Hazırlanan konuların hayal ürünü ve doğaüstü şeyler olması sunum yapan arkadaşlarımızın yaratıcı yönlerini ön plana çıkarmayı amaçlıyordu.Etkinliğimizin belki de en zorlu ve eğlenceli kısmı bu oldu, katılımcılarımızdan bu konuda güzel dönütler aldık.Yaratıcı ve verimli bir etkinlik geçirdik.
 
 
İdil Gürsel
Resim: