Gaziantep,Aralık,2014

LOME Adı Soyadı: 
Tuncel Uzel
Yerel Birlik: 
Gaziantep Üniversitesi TÖB
Raporun yazıldığı ay: 
Aralık
Raporun yazıldığı yıl: 
2014
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?: 
Aşkın ve Bağlanmanın Nörobiyolojisi Konferansı düzenlemek İki Elin Sesi projesini Gaziantep TÖB'de başlatmak
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?: 
NitHekim Küçük Çalışma Grubu kapsamında 'Ender Görülen Hastalıklar' temalı sunum etkinliği düzenlendi. Sunumların hemen arkasından kişisel olmamak koşuluyla tüm sunumlar eleştirildi.Etkili sunumun nasıl olması gerektiği tartışıldı. Gerçekten önemli çıkarımlar yapıldı. Sunum yeteneğimizi geliştirmek adına oluşturulan bu platformda sunum yapan arkadaşlarım şöyledir; Oğuzhan Aksay-Capgras Sendromu Selen Yeral-FOP Cansu Alıcı-Proteus Sendromu Tuğçe Demir-Arteriovenöz Malformasyon Furkan Erinmez-Ölümcül Ailesel Uykusuzluk Deniz Demir-Rett Sendromu
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz ?: 
Kasım ayı raporunda doldurduğum Aralık ayı planlarına sadık kalamadım. Planlanan eğitimler zamanlama açısından en çok verim alacağımız dönemlere aktarıldı. İki Elin Sesi'ni uygulamak için 2 Scome asistanı ve 2 Scorp asistanından oluşan bir takım kuruldu. Aşkın ve Bağlanmanın Nörobiyolojisi ise katılımın en fazla olacağı tahmin edilen tarihlerde yapılmak üzere tartışıldı. Bu ay etkinlik anlamında kısıtlı geçmesine rağmen yapılan görüşmeler doğrultusunda uzun vadede bir çok etkinlik ve aktivitenin tarihleri kesin olmakla beraber planlandığı bir ay oldu. 6 Ocak 2015 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanının katılım göstereceği 'Akreditasyon Süreci' konferansı ayarlandı. Tıp Fakültesi sekreterliği tarafından öğrencilere ve öğretim elemanlarına davet e-postaları atıldı.Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi resmi Twitter hesabı üzerinden etkinliğimiz duyuruldu. 10-13 Şubat tarihleri arasında bir gün olmak koşuluyla Gaziantep Üniversitesi Teknopark Target Office eğitmenleri tarafından verilmek üzere 'Beden Dili' semineri planlandı. Hedeflermizden çok farklı kulvarlara sapmış olsak da çok verimli bir ay geçirdiğimizi düşünüyorum.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?: 
1 Aralık Dünya Aids Günü Etkinlikleri Değişim Sınavı 'Ender Görülen Hastalıklar' Sunum Etkinliği Gaziantep Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Koşusu'nda yaptığımız KOAH Farkındalık Etkinliği Gaziantep TÖB Tıp Eğitimi Çalışma Kolu Takım Toplantısı
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?: 
Geçen aya kıyasla çok hafif ve dönemsel yoğunluktan ötürü motivasyon kayıpları oldu.Yoğunluğun bitmesiyle problem çözüldü.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?: 
6 Ocak 2015 Salı günü UTEAK Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr.Kemal Bakır'ın konuşmacı olduğu Akreditasyon Süreci Konferansı
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?: 
NOME ve Asistanları her hafta toplantı yapmaktalar. Tıp Eğitimi Çalışma Kolunun bu senenin en çok konuşulan ekibi olduğunu düşünmekteyim. KÇG kordinatörleri ellerinden gelen çabayı ortaya koyuyorlardır diye düşünüyorum. Çünkü hepsi çok hevesli başlamıştı.
Eklemek istedikleriniz: 
Ankara'da görüşmek dileğiyle